7 otázok na cashback pre Martina Chytrého

Portál mojeBillboardy prichádza s veľmi zaujímavou ponukou pre objednávateľa billboardových plôch. Od tohto roku im vypláca 10 € z každej zákazky realizovanej prostredníctvom portálu ako cashback. Na to, ako taká služba funguje, sme sa opýtali Martina Chytrého, špecialistu na vonkajšiu reklamu.

Kde sa zrodil nápad na to zaviesť na portáli cashback?
Neustále sa zaoberám tým, ako získať pre všetkých majiteľov billboardov, ktorí u nás svoje plochy inzerujú, lepší dopyt. Také dopyty, ktoré budú seriózne a z ktorých sa veľmi rýchlo stanú zákazky. Zaujímajú ma dopyty od klientov, ktorí skutočne chcú kupovať billboardové plochy, a nie iba "okopávať pneumatiky", ako sa hovorí medzi majiteľmi autobazárov. Chcem, aby od nás všetci inzerenti a obchodní partneri portálu dostávali len také dopyty, po ktorých nasleduje objednávka.

A ako také dopyty získať?
Neúnavne o svojom podnikaní stále premýšľam a snažím sa ho vylepšovať. Čítam knihy o marketingu, chodím na konferencie, ale tento nápad som získal úplne inde - u kamaráta. Môj kamarát pracuje v korporácii a služobne veľa cestuje. Dubaj. Mexico City. Jakarta. Buenos Aires. Sydney. Letenky v biznis triede. Hotely s výhľadom na more. Letenky si bookuje sám firemnou kreditkou. A pri bookovaní využíva cashback PlnáPeňaženka.sk. Za každú služobnú cestu tak dostane peknú finančnú odmenu od cashback.

To je vlastne výhodné pre neho, ale aj pre firmu, že?
Presne tak. Firma nezaplatí vôbec nič navyše a jeho cashback tiež nič nestojí. Takže sa jedná o WIN - WIN situáciu.

A koho cashback potěší na portále mojeBillboardy.sk?
Najviac u nás všeobecne nakupujú podnikatelia, ich asistentky, marketingoví špecialisti, ktorí sa zaoberajú vonkajšiou reklamou, alebo projekťáci, ktorí sa starajú o marketing svojich klientov. Práve tí často riešia zadania desiatok billboardových plôch mesačne a taká odmena vo forme cashback im určite príde vhod.

Máte už nejaké konkrétne ohlasy na cashback?
Áno, zadávatelia sú nadšení. Naši stáli klienti sú potešení, že môžu nakupovať cez prehľadný a praktický portál, a ešte za to dostanú odmenu. Dostal som už pár nadšených a ďakovných e-mailov, a to sme ešte len vo fáze testovania služby.

Vidíte v súvislosti s cashbackom nejaké výhody pre samotných majiteľov plôch?
Určite. Získajú väčšie množstvo klientov, u ktorých hneď po dopyte nasleduje objednávka. Zároveň sa všeobecne zníži "konkurenčnosť" dopytov. To znamená, že majiteľovi jednej plochy nepríde päť dopytov z rôznych portálov, ktoré sú však od jedného zadávateľa. V našej brandži je toto bohužiaľ smutná prax a majitelia reklamných plôch by tak mohli posielať jednu cenovú ponuku za druhou, avšak bez valného účinku.

Kedy bude nová funkcia dostupná pre všetkých zákazníkov?
Práve sme dokončili prvý testovací mesiac, kedy sme si "nanečisto" vyskúšali, či bude o tento typ služby záujem. Naše domnienky sa potvrdili, preto sa chystáme čo najskôr ponúknuť cashback všetkým zadávateľom vonkajšej reklamy na portáli mojeBillboardy.sk.

Čítajte ďalej


Čo sú mojeBillboardy.sk

  • Združená ponuka desiatok agentúr vlastníkov reklamných plôch
  • Rýchle porovnanie cien naprieč celým trhom - prehľadne na jednom mieste
  • Tisíce billboardov v online mape, jednoduchý výber
  • Spojíme vás priamo s majiteľmi reklamných plôch - bez sprostredkovateľov
  • V ponuke len spoľahliví, overení dodávatelia reklamy
  • Zadajte dopyt a obdržíte ponuky všetkých agentúr, ktoré vlastnia plochy v danej lokalite!
  •